Висновки фешен-сніданок №3 Київ
- Якість не є конкурентною перевагою в наш час.
- Якість – це “Must have”
- Середньостатистичний клієнт не відрізнить якість “нижче за середню”, “середню” і “вищу” якість, якщо явно не криві рядки і нитки не стирчать.
- Всі кажуть, що мають “якісний” товар. Ви не виділитеся словом “якість” серед інших.
- Щоб ефективно перейти від хобі до системного бізнесу, потрібно створити цю систему.
- Щоб створити систему, потрібно розписати всі функції, які ви виконуєте самі. Тоді буде зрозуміліше, кого вам не вистачає під ці функції – продажники, швачки… Для цього необхідно кілька днів поспіль записувати всі ваші дії, які ви виконуєте щодня. Потім згрупувати їх. Визначити ті, які найважливіші (80/20 принцип Паретто) (ті, що безпосередньо впливають на продаж та доходи). Займатися найважливішими 20%. Визначити свої ключові навички (та функції), які ви точно не готові або не можете передавати іншим. Інші функції передати іншим людям. Аутсорс чи штатні співробітники. залежить від цілей та бюджетів.
- Є ряд посад, які малому бізнесу є сенс брати на аутсорс на 100% – бухгалтер, продвіж, можливо й інші, такі як продавець итд Залежить від типу бізнесу та моделі.
- Колекцію випускати тільки після перевірки та розуміння ЦА.
- Де шукати ЦА. приклад. Купальники для дітей для преміум-класу. На даний момент послуги пропонуються через тренерів гуртків плавання, що майже не дає результатів. Для даної категорії товару – ЦА – це не діти, а їхні батьки, скоріше мами, які й обирають та оплачують такі костюми. Мами, які купують дітям преміум речі, не сидять у гуртках плавання, втрачаючи свій час. Вони швидше самі десь або в модних ресторанах, або в модних фітнесах і тп. Відповідно, потрібно в рекламі і фізично таргетуватися саме на такі місця, а не на місця, де самі діти займаються.
- Як визначити та перевірити свою ЦА – дуже просто – вкинути 100 доларів у рекламу на Instagram і помацати свою передбачувану ЦА. В результаті ви зрозумієте та побачите відгук та конверсію. Для таких тестів краще вдаватися до спеціалістів.
- Можна і потрібно робити передпродаж. Зробити кілька зразків. Зробити для них якісну фотосесію. І виставити на Instagram на замовлення. Поєднуючи це з попереднім пунктом про рекламу.
Кейси учасників
Кейс №1
Завдання – нові клієнти та нові продажі.
Купальники для дітей для виступів преміум-класу. Власник сам займається виробництвом. Технологія, яку важко передати сторонній швачці, особливо з огляду на наявність проблем зі шваками в принципі по галузі. Є задуми робити також мас, для заробляння грошей. Але мас передбачає велику конкуренцію, наявність великих виробничих потужностей та співробітників. Що дуже підвищує загальні витрати та витрати на виробництво одиниці товару. Маржа буде маленькою. Цей варіант не підходить, як і для більшості випадків дизайнерів-початківців.
Варіант вирішення завдання – знайти продажника, який продаватиме ці костюми дорожче, оскільки у преміум сегменті ціна не має вирішальної ролі. Маржу збільшити і робити далі за технологією преміум-костюми без сторонньої допомоги швачок. Доходи збільшаться, витрати зменшаться.
Кейс №2
Ательє з індивідуального пошиття одягу.
Класичні проблеми з урахуванням витраченого часу на виробництво одиниці товару. Усі тимчасові витрати потрібно перекладати на клієнта погодинно. Там де починається “ми йому по-дружньому допомогли” – закінчується бізнес. Ваші клієнти повинні поважати вас та ваш час. Якщо вони цього не роблять – це точно не дружба!
Дивитись Фото фешен -сніданок №3 Київ “Як перейти від хобі до бізнесу”